Ara
Close this search box.
Baştaş Başkent Çimento Başarı Hikayesi

Kurumsal Kaynak Planlama yazılımı olarak Unity ile Logo çözümlerini kullanmaya başlayan Baştaş Başkent Çimento bugün Tiger 3 Enterprise ile iş süreçlerini takip etmeye devam ediyor.

İK departmanlarının bordro işlemlerini hızlı ve hatasız gerçekleştirmelerine olanak tanıyan Logo Bordro Plus çözümüyle de Baştaş, operasyonel maliyetlerini düşürüyor.

Beton Santrallerinde de beton santralleri için özel olarak geliştirilen Beton Santral Otomasyon çözümünü kullanılıyor.

Chip Computer ile çalışmaya başlamadan önce Baştaş, beton santrali otomasyonunu kullanarak yaptıkları tüm işlemleri tekrar ERP sistemine girmek zorunda kalıyordu. 40’ın üzerinde beton santralinde yapılan tüm işlemlerin ve binlerce irsaliyenin tekrar girişinin yapılması ciddi bir zaman ve iş gücü kaybına neden oluyordu. “Logo Tiger 3 Enterprise konusunda başarılı projelere imza attığından haberdar olduğumuz Chip Computer’dan, Beton Santral Otomasyonunda yaptığımız tüm işlemleri otomatik olarak Tiger’a aktaracak bir çözüm üretmesini istedik. Aldığımız referanslardan ötürü Chip Computer’ın bu konuda bize yardımcı olacağından son derece emindik. Nitekim detayı bir analiz süreci sonrasında, geliştirdikleri entegrasyon çözümü Enregrex ile beklentimizin de üzerinde bir çözüme sahip olduk. Beton Santrali Otomasyon yazılımından ERP’ye data aktarımının yanında, Tiger Enterprise’dan oluşturduğumuz sipariş ve reçetelerimiz de Beton Santrali Otomasyonu yazılımına aktarılıyor. Proje sonrasında sağladığımız faydadan ötürü kullanmakta olduğumuz Logo Çözümleri konusunda da Chip Computer ile çalışmaya başladık.” Levent İzbudak / IT Müdürü
Chip Computer tarafından Konya Teknokent’te geliştirilen Entegrex uygulaması; farklı platform ve uygulamalardaki dataların ERP programına aktarımını ve entegrasyonunu sağlamaktadır. Microsft, .NET, Visual C# platformlarında geliştirilen Entegrex ile farklı uygulamalardaki dağınık veriler, tek bir uygulamada toplanır ve uygulamalar arası veri iletişimini sağlanır.   Entegrex ile zamandan ve iş gücünden tasarruf edin! Manuel olarak yapılan aktarım işlemleri, Entegrex kullanımı ile otomatize edilerek kısa zamanda daha az iş gücüyle hatasız bir şekilde gerçekleşir. Verilerin okunabildiği ya da her hangi bir formatta dışarı aktarılabildiği her hangi bir uygulama ile çalışabilme özelliğine sahip Entegrex ile neredeyse tüm uygulamalar arasında aktarım sağlamak mümkündür. 2016 yılından itibaren kullanımda olan ve geliştirilmeye devam eden Entegrex uygulaması, Türkiye’nin önde gelen 10’un üzerindeki kurumsal firmada uygulamalar arasında entegrasyon sağlamak ve ERP Programlarına aktarım için kullanılmaktadır.
Baştaş Başkent Çimento 1967 tarihinde Türkiye’nin halka açık ilk anonim şirketlerinden biri olarak kurulmuştur. 319 çalışanı ile çimento, hazır beton ve kireç sektöründe faaliyet gösteren Baştaş Başkent Çimento, Fransız ortağı Parficim ile Yabancı Sermayeli Sermaye Piyasası Kanunu’na tabi halka açık anonim şirket olarak Türkiye ekonomisinde 500 büyük şirket içinde yer alarak faaliyetlerini sürdürmektedir.
Başarılı bir şekilde ticari faaliyetlerine devam ederek ilk 500 firma arasında yerini her zaman koruyan Baştaş, faaliyet alanlarından ötürü birçok yeni çözümü devreye almak durumunda kalıyor. Yakın zamanda kantar otomasyon ve EBA iş akış programını devreye alan Baştaş’ın Logo Entegrasyonu başarıyla gerçekleştirildi. Hızla büyümeye devam eden Baştaş, fabrikalarında teknoloji yatırımları yapmaya devam ediyor. Sisteme eklenen her yeni teknolojinin ERP entegrasyonu Chip Computer Entegrex çözümü ile hızlı ve etkin bir şekilde sağlanıyor.