Ara
Close this search box.
Fupa Lift

Uzman kadrosu ve projelerine gösterdikleri ilgi ve heyecandan ötürü Fupa Lift ERP Danışmanı olarak Chip Computer’ı tercih etti.

Türkiye asansör sektörü liderlerinden Fupa Lift, bütünleşik ve entegre bir sistem ihtiyacını karşılamak için yaptığı görüşmelerde, uzman kadrosu ve projelerine gösterdikleri ilgi ve heyecandan ötürü Chip Computer ile çalışma kararı almıştır.

Genel muhasebe, finans, üretim yönetimi gibi kapsamlı modüllerinin yanı sıra, ihtiyaçlara göre özelleştirmeyi sağlayan esnek altyapısı nedeniyle projede Logo’nun Tiger 3 Enterprise ERP ürünü tercih edilmiştir.

Saha operasyonlarından pazarlama faaliyetlerine kadarki tüm satış süreçlerini, satış ve pazarlama hedefleri doğrultusunda hızlı ve etkili bir şekilde yöneten Logo CRM, müşteri ilişkileri yönetim çözümü olarak tercih edilmiştir.

Artan iş hacmiyle birlikte karmaşıklaşan iş süreçlerini sadeleştirmek ve tüm süreçleri tek bir merkezden yönetip izleyebilmek amacıyla İş Akış ve Süreç Yönetimi yazılımı olarak Netoloji e-Flow ürünü tercih edilmiştir.

Gün geçtikçe artan doküman ve kritik belgelerin kağıt ve yer tasarrufu sağlayarak dijital ortamda düzenlenmesi ve arşivlenmesi için Kets DocPlace ürünü tercih edilmiştir.

Depo yönetim sistemi çözümü için Logo Neon, iş analitiği çözümü olarak Logo Mind Insight ve bütçe yönetimi için de Logo Mind Budget çözümü tercih edilmiştir.

“Chip Computer’ın bilgilendirme ve yönlendirmeleri doğrultusunda Fupa Lift için en uygun kullanıcı dostu çözümler uygulandı.”

“ERP programının implementasyonu için birlikte çalışacağımız danışman firmanın yazılıma olan hakimiyeti elbette çok önemli bir husus. Fakat bizim için bundan daha da önemlisi; danışmanın yazılımı uygulayacağı firmanın iç dinamiklerini iyi analiz etmesi, iş akışlarına hakim olması ve firmaya özel iş süreçlerine göre yazılımı adapte edip çözümler üretebilmesidir.

ERP Proje Danışmanımız Chip Computer’ın yazılıma olan hakimiyetini proje başlangıç sürecinde zaten hissettik ve bu da Chip Computer ile ilerlemeye karar vermemizde önemli bir etkendi. Projenin devam sürecinde de gördük ki, Chip Computer önerdiği çözümleri firmamızın özel akışlarına oldukça iyi bir şekilde adapte etti. Tüm taleplerimize farklı çözümler üreterek, çözümler arasında en uygun olanı seçmemize olanak sağladı. Chip Computer’ın bilgilendirme ve yönlendirmeleri doğrultusunda Fupa Lift için en uygun kullanıcı dostu çözümler uygulandı.”

Can Latif (Fupa Lift Yönetim Kurulu Üyesi)

1988 yılında kurulan Fupa Lift, asansör malzemelerini Ortadoğu ve Avrupa’ya ihraç eden Türkiye asansör sektöründeki ilk önemli firmadır. 1994 yılında ihracat için geliştirdiği özel ürünlerin imalatına başlamasıyla beraber ihracat çalışmalarına yeni bir yön vermiştir.

1995 yılından sonra Türkiye ve dış piyasalara sunduğu ürün yelpazesini ithalatlarıyla genişletmeye devam etmiş ve daha sonra İstanbul Tuzla Serbest Bölge’de ikinci bir şube açarak ticaret hacmini arttırmıştır.

2002 yılı sonlarından itibaren ihracata yönelik yeni ve çok kapsamlı imalat çalışmalarına son teknoloji üretim makine yatırımlarıyla başlayan Fupa Lift, 2003 yılı ortalarında yeni tesislerinde seri üretim imalata geçmiştir. Aynı tarihlerde ISO ve daha sonra iki farklı tipte ürettiği kilitler için CE belgelerinin alınmasıyla birlikte ihracat çalışmalarına ürün çeşidi ve pazarını genişleterek artan bir trendle devam etmiştir.

Halihazırda imalatındaki ürünler; otomatik kat ve kabin kapıları, yarı otomatik kapılar, kabin, katlanır kapılar, kapı kilitleri, kapı amortisörü, kat ve kabin kasetleri, kapı açma manyetiği, kat ve limit şalterleri, mekanik ve elektronik aksamlardır.

Fupa Lift 2006 yılında komple paket asansör konusunda çalışmalarını kendi markası olan FUPACK ile daha ileri düzeye taşımıştır. Ayrıca kendi müşterilerine komple paket temini dışında özel projeler için danışmanlık ve mühendislik desteği de vermektedir.

Firmamız 2006 yılında komple paket asansör konusunda çalışmalarını kendi markası olan FUPACK ile daha ileri düzeye taşımıştır. Kaliteden kesinlikle ödün vermeyen saygın asansör komponent markaları ile kendi teknolojik üretimimizi bir araya getirip müşterilerimize uygun asansör sistemleri sunmaktayız.  Ayrıca firmamız müşterilerine komple paket temini dışında özel projeler için danışmanlık ve mühendislik desteği de vermektedir.

Türkiye asansör sektörü liderlerinden Fupa Lift, kuruluşundan itibaren ürün çeşitlerini ve faaliyet alanını, kendi imalatı olan ürünlerle ve uluslararası ticaret anlaşmalarıyla arttırmaya devam etmektedir. Toplam yüksekliği 83m olan ve Türkiye’nin en yüksek asansör test kulesi unvanına sahip kulesiyle 3.5 m/s’ye kadar hızlarda asansörler test edilebilmektedir. Gün geçtikçe artan iş hacmi, yönetim yazılımları konusundaki ihtiyaçlarını da çeşitlendirmiş ve arttırmış, mevcut sistemler ihtiyaç ve beklentilerini karşılayamaz duruma gelmiştir. İşte bu noktada Fupa Lift ile Chip Computer’ın yolları kesişmiştir.

Tiger 3 Enterprise üretim, kalite kontrol ve kaynak planlama modüllerinin devreye alınması planlanıyor.