Logo e-fatura

e-Fatura Nedir?e-Fatura, önceden tanımlanmış kullanıcıların UBL-TR standardında ve elektronik belge olarak düzenledikleri faturaların, belirlenen veri aktarım protokolü aracılığı ile gönderen taraftan alıcı tarafa iletimini sağlayan mesajlaşma alt yapısıdır.

e-Arşiv Nedir?e-Fatura kapsamı dışında kalan tüketicilere kesilen faturaların, elektronik ortamda düzenlenerek 2. nüshasının elektronik olarak korunmasına ve ibraz edilmesine imkan tanıyan uygulamadır.

e-Dönüşüm ile yola Chip Computer ve Logo güvencesiyle çıkın…

e-fatura ve e-arşiv özellikle çok sayıda fatura gönderen firmalar için büyük kolaylık getiriyor. Örneğin bir e-ticaret sitesinden sipariş verildiğinde, ürünlerin faturaları ERP sistemi üzerinden oluşturuluyor. Logo Özel Entegratörlük hizmetiyle mali mühürlü e-arşiv faturalarının tüketiciye elektronik olarak ulaşması sağlanıyor. Ayrıca bu faturalar kağıda basılarak irsaliye yerine tüketiciye giden pakete ekleniyor. Logo ile hazırlanan e-Arşiv faturaları her ayın 15’inde Gelirler İdaresi Başkanlığı’na rapor olarak gönderiliyor. Logo e-Arşiv sayesinde PDF formatında e-mail ile fatura bilgileri de gönderilebiliyor. Tüketici isterse daha sonra, e-ticaret sitesi hesabından da bu faturalara ulaşabiliyor.

 

e-Fatura ise sisteme kayıtlı kullanıcılar arasındaki faturaların dolaşımını elektronik ortama taşıyarak, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. Ayrıca faturaların kağıda basılarak irsaliye yerine kullanılması da mümkün oluyor.

 

Logo e-Fatura ve e-Arşiv çözümleri fatura işlemlerinizde operasyonel maliyetlerinizi büyük oranda azaltır. İşletmenizin faturalaşma süreçleri standardizasyona, hıza ve güvenliğe kavuşmuş olur. Logo e-Fatura ve e-Arşiv; perakendeden e-ticarete, üretimden dağıtıma, okullara ve hastanelere, her sektörden firmanın elektronik fatura ihtiyacını karşılayabiliyor. Mevcut yazılımımız ne olursa olsun, tüm iş uygulamalarıyla uyumlu olarak çalışabiliyor.

 

Chip Computer, 20 yılı aşkın Logo tecrübesiyle e-dönüşüm sürecine rehberlik ediyor. Logo; 8.000’i aşan özel entegratör kullanıcısı, 900 entegrasyon sunucu kullanıcısı ve diğer tüm kullanıcıların aldığı güvenle liderliğini sürdürürken, siz de e-dönüşüm ile yola Chip Computer ve Logo güvencesiyle çıkın…

e-Fatura Uygulama Detayları

  • e-Fatura düzenleyebilmek, gönderebilmek ve alabilmek için öncelikle uygulama üzerinde bir Kullanıcı Hesabı oluşturulması gerekmektedir.

  • e-Fatura düzenlemek veya fatura almak isteyen mükelleflerin karşılıklı olarak sistemde tanımlı olmaları gerekmektedir.

  • Aynı mal veya hizmet satışı işleminde hem kağıt faturanın hem de elektronik faturanın bir arada düzenlenmesi mümkün değildir.

  • e-Fatura uygulamasının sağlıklı bir biçimde gelişimini sağlamak amacı ile başlangıç aşamasında, sadece anonim ve limited şirket statüsündeki mükelleflerin e-Fatura gönderme ve alması uygun görülmüştür.

  • Mali mühürün doğruluk ve geçerlilik kontrolünün ancak elektronik ortamda yapılabilmesi nedeniyle e-Faturanın kağıda basılarak saklanması söz konusu değildir.

  • Mükellefler, düzenledikleri ve aldıkları e-Faturaları, üzerindeki mali mühürü de içerecek şekilde kanuni süreler dahilinde muhafaza etmek ve gerektiğinde ibraz etmek zorundadırlar.

  • Mükelleflere ait elektronik faturaların yine mükelleflere ait bilgi işlem sistemlerinde saklanması esas olup, GİB’ten Elektronik Fatura Saklama Hizmeti Verme izni alan kurumlardan saklama hizmeti alınmasına izin verilmiştir.

Bize ulaşın

Detaylı bilgi almak ve yerinizde Demo için bize ulaşın