Logo e-Defter

e-Defter Nedir?Gelir İdaresi Başkanlığı'nın 24.02.2011 tarihinde yayınladığı, Elektronik Defter Genel Tebliği'nde e-Defter: "Vergi Usul Kanununa ve/veya Türk Ticaret Kanunu'na göre tutulması zorunlu olan defterlerde yer alması gereken bilgileri kapsayan elektronik kayıtlar bütünüdür."

Logo e-Defter uygulaması ile;“Yevmiye Defteri”’ ve “Defter-i Kebir”’ belgeleri, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın belirlediği standartlara uygun olarak hazırlanır ve elektronik olarak GİB'e kolayca gönderilebilir.

e-Dönüşüm ile yola Chip Computer ve Logo güvencesiyle çıkın…

Logo Yazılım tarafından oluşturulmuş e-Defter uygulaması, firmaları sayfalar dolusu yükten kurtarıyor. e-Defter ile Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından elektronik olarak tutulmasına izin verilen Yevmiye Defteri ve Defteri Kebir belgeleri kolayca hazırlayabiliyor ve e-Defter ile üretilen Berat Dosyaları Gelir İdaresi Başkanlığı’na gönderilebiliyor. Ayrıca uzaktan erişim kolaylığıyla belgelere istenildiği anda kolayca ulaşmak mümkün.

 

Logo e-Defter ile maksimum 80 mb’lık, birden fazla dosya aynı anda oluşturulup paketlenirken, kağıt ve arşivleme işlemlerinden tasarruf sağlanıyor. Hızlı kurulumve uygulama süreci, hatalı veri oluşumunun önüne geçilmesi ve daha birçok avantajıyla zaman ve iş gücünün daha verimli kullanılmasına olanak sağlıyor. Dosyalar Gelir İdaresi Başkanlığı’nın onayladığı şekilde güvenle saklanabiliyor. Tüm e-kayıtlar geleceğe taşınırken, iç denetim ve hesap verebilirlik özelliklerinden sonuna kadar yararlanmak mümkün.

 

Logo e-Defter Web Servis uygulaması, güncel olmayan uygulamaya girişi engellediğinden yanlış berat yüklemesinin de önüne geçiyor.

 

Logo e-Defter uygulaması sadece Logo kullanıcılarına değil, Logo kullanıcısı olmayan firmaların ihtiyaçlarına da çözümler sunuyor.

Uygulama yazılımlarının öncüsü Logo, Kurumsal İş ve Çözüm ortağı Chip Computer ile e-Dönüşüm sürecinde rehberlik ediyor.

Bize ulaşın

Detaylı bilgi almak ve yerinizde Demo için bize ulaşın